Gizli Hipnoz Öğrenmenize Yardımcı 5 İpucu

Gizli hipnoz öğrenmek istiyorsanız, öncelikle düzgün bir şekilde uzmanlaşmanın uzun bir zaman aldığını anlamanız gerekir; ancak her gün pratik yaparsanız pozitif sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çoğu insan için gizli hipnoz yapmayı öğrenirken yaşanan en büyük zorluk, teknikleri uygulamaktaki başarısızlıkları değil, başta sabırsızlık ve hipnozu yanlış anlamaktır.

Gizli hipnozu öğrenmek için yolculuğunuzda size yardımcı olacak 5 yararlı ipucu.

 

1) Doğru Akıl Çerçevesine Girin

Gizli hipnozu nasıl öğrenebileceğinizi öğrenmek özveri ve sabır gerektirir. Gizli hipnoz öğrenmeye ilk başladığınızda, kolay olacağını düşünmeyin.

Gizli hipnoz, insan zihninin nasıl çalıştığını anlama ve birinin zihniyle sözel ve fiziksel olarak ince bir şekilde etkili bir şekilde nasıl iletişim kuracağını öğrenmekle ilgilidir.

Çok kısa bir zaman diliminde belirli teknikleri öğrenebilir ve başarılı bir şekilde uygulasanız da, o noktaya kadar olan süreçlerin tümünü anlamazsanız bunu farklı insanlara yapamazsınız.

 

 

 

gizli hipnoz
gizli hipnoz

 

 

2) Uyum İnşa Edin

Uyum kurarken birçok kişi hata yapar.Hipnoz, hipnoz uzmanı ile karşı taraf arasında kuvvetli bir uyum ve güven  kurmayı gerektirir. Bağlantı ne kadar derin olursa gizli hipnoz tekniği de o kadar etkili olur.

Bu ilişki sadece dışarıdan olan şeylerden daha fazlasıdır. İnsanların birbirlerinin zihinlerinin içinde olmasına izin veren duygusal ve yoğun bir ilişki.

Bu hipnotik uyum o kadar güçlüdür ki, kişi  hipnotisti bir otorite figürü olarak görecek aynı zamanda hipnozu uygularken kişilerin kendileri hiç direnç göstermeyen ve her şeyi yapmaya eğilimli olmasını sağlayacaktır.

 

 

2

 

 

 

3) Trans İşaretlerini İzleyin

Duyularınızı açmanız ve sosyal kalibrasyon sistemlerinizi genişletmeniz temel olarak önemlidir. Bu çok önemli bir evredir; çünkü kişinin  hipnotik transa girdiğinde verdiği sinyalleri görmenizi sağlar.

Bu trans sinyallerinin tanınması, sizin örtülü hipnoz tekniğinizin bir sonraki adımına geçebileceğiniz anlamına gelir.

Başkasının size hipnotik olarak tepki vermediğini farketmek aynı zamanda önemlidir, çünkü indüksiyonunuzun çalışmadığını ve başka bir yöntem denemek zorunda kalacağınızı bilirsiniz.

 

 

3

 

 

4) Hipnotik Dili Kavrayın

Örtülü hipnoz, konuşarak hipnoz olarak da bilinir ve bir konuşmayı kontrol etmek için, dil becerilerinizi nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeniz ve onu daha hipnotik hale getirmek için şekillendirmeniz gerekir.

Hipnotik dilde konuşmaya başladıysanız, o kişinin zihnini hipnotik bir trans durumunu tetikler ve böylece size belirli bilinçdışı sinyallerle cevap verebilir.

Duygusal tetikleyici kullanarak başkalarının duygularını etkilemekten hipnotik öykü anlatımına kadar, hipnotik zihin durumunu elde etmek için yapabileceğiniz birtakım temel ve gelişmiş hipnotik dil teknikleri vardır.

 

 

4

 

 

5) Hipnozun Ne Olmadığını Kavrayın

 

Baştan beri hipnoz hakkınızdaki yanlış anlamaları temizlemeniz hayati önem taşımaktadır. Medya, hipnoz figürünü, başka bir kişi üzerinde tam kontrolün bir biçimi olarak sunuyor ve birçok kişi bu büyük yanlış  tarafından etkileniyor.

Hipnozun herhangi bir biçimi başkasının zihnini kimsenin kontrolünde tutmaz. Bu mümkün değildir. Bunun yerine, bilinç dışı zihinle bilinçli zihin arasında iletişim sağladığınızı ve köprü kurduğunuzu bilmeniz gerekir.

Hipnotizma söz konusu olduğunda, birinin zihninde güçlü bir ikna yapmayı başarırsanız bile, onların inançlarını, ahlakını ve ahlaki kurallarını çiğnemelerini asla sağlayamazsınız.

 

 

5

 

Yazar:Hüseyin Güngör
Uzman Hızlı Hipnoz Uzmanı /Kişisel Gelişim Uzmanı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konuşma Başlat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ? :)