Ani hipnoz

Sahte Şifacıların Kullandığı Ani Hipnoz Teknikleri

Hipnoz Etme Sözleri Ustaca Kullanma Sanatıdır.

Günümüzün önde gelen hipnoz uzmanlarının  kullandıkları ani hipnoz veya hızlı hipnoz tekniklerinin yeni ve yenilikçi yöntemler olduğu düşünülmektedir.

Gerçek şu ki modern anlık hipnoz, yalnızca yüzlerce yıldır kullanılan anlık hipnoz tekniklerinin biçimlendirilmiş ve sade haline getirilmiş bir versiyonudur.

Bir sujeyi bir hızlı hipnoz İndiksiyonu veya Ani Hipnoz indüksiyonunda başarılı bir şekilde yönlendirmek için belirli koşullar sağlanmalıdır.

Hipnoz etme sözleri ustaca kullanama,hızlı hipnoz indüksiyonu ile sujeyi şaşırtması ve kendini otorite figürü olarak sunması, hipnozun vazgeçilmez koşullarındandır.

Aynı zamanda hipnoz uzmanı, hızlı hipnoz indüksiyonu oluşturmadan önce kişide hipnoz ile ilgili olumlu bir beklenti oluşturması hipnozun faydası açısından önemlidir.

Buna “Beklenti Aurası” denir.

Karşılaşılması gereken bir sonraki koşul, deneklerin hipnotize edilmeye razı olduğu anlaşma veya hipnoz sözleşmesidir.

En sonunda hipnoz uzmanı  sujenin kritik faktörünü devre dışı bırakmalı ve refleksif beyine veya bilinçaltıyla iletişim kurmalıdır.

Bu teknikler uzun süredir Amerikada Şifaacı olduğunu iddia eden kişiler tarafından başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

Şimdi, inanç şifacılarının tarafından kullanılan ani hipnoz indüksiyonu tekniklerinin adımlarına bir göz atalım.

Benny Hinn ve Todd Henson gibi ünlü inanç şifacılar tarafından kullanılan yöntemlerin hızlı bir şekilde gözden geçirdiğinizde aslında ani hipnoz indüksiyonunun ustaları oldukları ortaya çıkıyor.

İnanç şifacıları tarafından barındırılan büyük toplantılara katılan herkes dans, bağırma, iyileşmek üzere toplanan  kitleler belirli bir iyileşmeye beklentisi ile geliyorlar ve grupça hareket ediyorlar.

 

Hipnoz Etme Yöntemi 1. Kural :BEKLENTİ YARATMAK

Sonra sahneye çağırdığı sadık kitlesinden birine “doğaüstü bir şekilde iyileşebileceğine inanıyormusun?” diye sormaktadır.

İnançlı ve beklenti içerisindeki suje ise  “Evet, inanıyorum” der ve kişiyle bir beklenti aurası ve sözleşmesi imzalamış olur.

Suje ile, hipnoza girmek için yapılan bu anlaşma, anlık hipnoz indüksiyonlarında başarıyla trans oluşturmak için gereken bir şarttır.

Sonunda şifacı, beklenti seviyesini artırmak için birkaç cümle daha kurar ve ardından aniden sujenin alnına sertçe dokunarak ve asistanlarının sujeyi daha rahat tutabilmeleri için keskin bir açı yaparak onları ani hipnoz indüksiyonuna maruz bırakıyor.

Bu ani şok, sujeyi refleksif hale getirerek bilinçli zihni şaşırtır,kritik faktörü bypass eder ve derin trans oluşturur. Bilinçaltını etkilemek için keskin bir komut olarak “Heal! “ “İYİLEŞ” diye bağırıyor.

 

 

 

 

İyileşme telkini, çok sofistike bir ani hipnoz indüksiyonunu uygulanılan kişiye bir merminin beyne girmesi gibi bilinçaltının derinliklerine saplanmıştır.

Yazının ilk başında dediğim gibi hipnoz etme sözleri etkili ve iyi bir şekilde kullanma sanatıdır.

İyileş komutu içeriksiz bir komut olduğu için bilinçaltı iyileşmesi gereken kısımları kişiden habersiz otomatik iyileştirmeye başlayacaktır.

Bu komut kişinin kendi kısıtlayıcı inançlarını yok eden bir post-hipnotik telkin görevi görür.

Hιzlι veya ani hipnoz kullanan hipnoz uzmanları arasιnda kullanılan ilkeler aynιdιr,

Bu teknikler etik bir biçimde uygulanır.

Bununla birlikte, inanç şifacıları bu konuda etik değer hissi taşımamaktadır.

Şok hipnozu ve ani hipnoz indüksiyon teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve bunları da nasıl kullanabileceğinizi öğrenin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konuşma Başlat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ? :)