4 Muhteşem İndüksiyonla Kendini Hipnotize Et

Trans oluşturma( veya başka bir tabirle hipnotize etmek konusunda yaygın bir yanlış anlaşılma var.Trans oluşturmanın ÇOK SİHİRLİ bir yöntemi olduğu düşünülüyor.Gerçek şu ki, nereye gitmek gerektiğine bildiğin sürece kendinizi hipnotize et mek için istediğin indüksiyon yöntemini kullanabilirsin.Kendinize uygun bir metoda sahip olmak beyninizin senkronize olmasına ve transa  hızlı bir şekilde geçmenize yardımcı olur.

Ancak tabi ki, self-hipnoz çantanıza yeni araçlar eklemek her zaman eğlenceli ve kullanışlıdır. Zihniniz hiç bir zaman aynı değildir. Bir gün sizin için çalışan şey, zihninizin durumuna bağlı olarak daha sonraki bir gün çalışmayabilir.

Self-hipnoz uygulamasını etkili bir şekilde kullanmak için aşağıdaki denenmiş ve test edilmiş trans oluşturma tekniklerinden bazılarına göz atın.

Manyetik Eller

İlk hipnotize etme yöntemi manyetik eller yöntemidir.Bu hipnotize etme yöntemini okuyup anladıktan sonra hemen uygulayabilirsiniz.

Isı oluşturmak için ellerinizi birbirinize sürterek başlayın.Isıyı hissettikten sonra ellerinizi birbirinden yaklaşık 3 cm olana kadar çekin.

Şimdi doğal manyetik çekmeyi hissedebilmek için elleri içeri ve dışarı doğru biraz hareket ettirin. Bu bir mıknatıs gibi hissedene kadar buna devam edin. Güçlenene  kadar bu duyumlara odaklanın.Ellerinizin bir araya gelmek istediğini hissedene kadar enerjiyle oynayın. Bu noktada, gözlerinizi kapatın ve oradan transı derinleşin.

Manyetik ellerle ilgili hipnoza yatkınlık testleri adlı makalemde bilgi vermiştim.Hipnotize et me ile ilgili bloğumdaki makalelere de göz gezdirebilirsiniz.

Kol Levitasyon Yöntemi

Başka bir hipnotize et me yöntemide Kol Levitasyon Yöntemi dir.Bu hipnotize etme yönteminde kollarımı

Fiziksel sansasyon ve harekete alışmak için,sağ kolunuzu yukarı kaldırıp aşağı doğru indirerek başlayın.Kolunuz yukarıya ve aşağıya doğru hareket ederken ortaya çıkan tüm mikro-kas hareketlerine yakından dikkat edin.

Bunu birkaç kez yaptıktan sonra aşağıdaki onaylamayı tekrarlayın:

“Bilinçaltı zihnim, sağ kolumu kaldırmanı istiyorum. Kolumu kaldır…. Kolumu kaldır….Kolum hafif ve yukarı doğru kalkıyor ve kolumun kalktığını hissediyorum. “

Bunun ne kadar hızlı gerçekleştiğine şaşıracaksınız! Bu, kolunuzun çok yavaş kaldırılıp kaldırılmadığına ya da kaldırırken seğirme yapıp yapmasına bakılmaksızın çalışır.

 

Süreci devam ettirin ve kolunuzun yüzüne dokunacak kadar gelmesini sağlayın.Kolunuz kaldırıldığı zaman bu minik hareketlerin hepsine dikkat edin, çünkü bu süreç bu indüksiyonun önemli bir parçasıdır.

 

Ayrıca parmaklarınıza, bileklerine, bileklerinizin içinde çalışan kaslara ve hatta ellerinizle kollarınız arasındaki bağlantıya odaklanmayı da deneyebilirsiniz.Çok kolay bir hipnotize et me yöntemidir.Başka insanlarıda bu hipnotize et me yöntemi ile transa sokabilirsiniz.

 

4 Muhteşem İndüksiyonla Kendini Hipnotize Et | Hüseyin Güngör

Betty Erickson Yöntemi

Milton Erickson’un karısı Betty Erickson, kendi başına başarılı hipnotistti ve kendini iyi bir şekilde hipnotize et meyi başarıyordu.

 

O temsil sistemlerini kullanarak sırasıyla 3 görsel,3 işitsel ve 3 dokunsal öğeye odaklarak başlardı.Örneğin, odadaki duvar, duvardaki resim veya pencerelerden geçen güneş ışığı gibi göreceğiniz 3 şeyi fark ederek başlayabilirsiniz.

 

Ardından, duyabileceğiniz 3 şey üzerinde durursunuz, örneğin, nefesinizin sesi, pencerenin dışındaki bir kuş veya arka planda olan TV.

 

Ardından koltuğun sırtınıza oluşturduğu baskıyı, odanın sıcaklığı veya cildinize dokunan kıyafetlerin, gibi hissedebileceğiniz 3 şey üzerinde yoğunlaşırsınız.

 

Bir sonraki turda aynı döngüyü tekrar edersiniz, ancak bu sefer yalnızca gördüğünüz, duyduğunuz ve hissettiğiniz 2 şey fark edilir. Bunlar aynı veya farklı şeyler olabilir.

 

Ve son döngü sırasında, yalnızca gördüğünüz, duyduğunuz ve hissettiğiniz bir şey üzerine odaklanın. Bu noktada, gözlerinizi kapayıp, karanlıkta işlemi tekrarlayıp görebildiğiniz, duyabileceğiniz ve hissedeceğiniz 3 şey fark edersiniz.

 

Ardından, 2 şey fark ederek tekrarlayın ve sonra gözlerinizi açıkken yaptığınız gibi bir şey yapın.Nihai döngüyü tamamladığınızda, kendi kendinize istediğiniz telkini verebilirsiniz.

 

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

4 Muhteşem İndüksiyonla Kendini Hipnotize Et | Hüseyin Güngör
4 Muhteşem İndüksiyonla Kendini Hipnotize Et | Hüseyin Güngör

Güç Sarkacı 

Başka bir hipnotize et me yöntemide güç sarkacıdır.Bu  hipnotize etme yönteminde bir sarkaca ihtiyacımız var.

Bir sarkaç, bilinçsiz zihinle iletişim kurmanın ve transı inşaa etmenin güçlü bir yoludur.Herhangi bir mağazadan basit bir sarkaç satın alabilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

Bir kolyeniz varsa, kolayca güç sarkacı haline getirebilirsiniz. Üzerine asılı bir taş veya başka herhangi bir zincir sarkaç olarak kullanılabilir.Ya da alet kutunuzdan bir cıvataya veya somuna zincir bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Kendinize rahat bir pozisyon bularak başlayın. Sarkacı, baş parmağınız ile işaret parmağınız arasında tutun, zinciri veya ipliği parmaklarınızdan kaymadan gevşek tutun.

Dirseğinizin havada serbest olduğundan ve bir masadan destek almadığınıza emin olun. Kolunuz gevşek olsun ve sarkacın parmağınızda yarattığı hisse bir miktar odaklanın.

Daha sonra Sarkacınızı ileriye ve geriye doğru hareket ettirmeye odaklanarak hareket etmesini söyleyin. Yavaşça eliniz titremeye başlayacak ve sarkaç yavaşça hareket etmeye başlayacakdır.

Zihninizi açık tutun ve bilinçdışı davranışlarınıza odaklanın.Bilinçli bir durum oluşturmayın diğer türlü bilinçdışı zihninizin yoluna çıkabilirsiniz.

Buna kolay ve rahat bir yaklaşımla yaklaşın.

Hareket etmeye başladıktan sonra gözlerinizi kapatın ve sarkacın yere düşmesine izin verin ve daha sonra görselleştirmeleri veya onaylamaları kullanmaya başlamak gibi genellikle uygulamanıza devam edin.

 

hipnotize-et
4 Muhteşem İndüksiyonla Kendini Hipnotize Et | Hüseyin Güngör

 

Bu yöntemleri henüz denemediyseniz, bir adım atın ve self- hipnoz uygulamalarını nasıl daha derin bir trance durumu yarattıklarını görün.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konuşma Başlat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ? :)