Hızlı Hipnoz Nasıl Yapılır ? | Hipnoz Nasıl Yapılır? | Ayrıntılı Bir REHBER

Hızlı Hipnoz Nasıl Yapılır ? | Ani Hipnoz Nasıl Yapılır? |

 

Hızlı hipnoz nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ilk olarak hipnozun temelini anlamanız gerekiyor. hipnoz teknikleri arasında en sık kullanılan tekniklerden biridir.

Hızlı Hipnoz teknikleri yaklaşık olarak 5 dakika içerisinde derin transı garantilemektedir.

Hipnoz nasıl yapılır öğrenmek isterseniz bu linkten hipnozun genel mantığını öğrenebilir ve bu linkten en etkili 5 hızlı hipnoz teknikleri ni öğrenebilirsiniz.

Ani Hipnoz Nasıl Yapılır?

Aynı şekilde ANİ HİPNOZ Tekniklerinde  ise  1 dakikanın altında derin trans elde edebilmekteyiz.

Ani ve hızlı hipnoz indüksiyonlarının temelinde 3 etki bulunmaktadır .

Bunlar otoriter etki , fizyolojik etki ve psikolojik etkidir.Bu yöntem zap hipnozu olarak adlandırdığımız  ve eğitimini aldığımız sisteme çok benzemektedir.

Hızlı Hipnoz da Dikkat Edilmesi Gerekenler

OTORİTE FİGÜRÜ OLMAK

Otorite , herhangi bir konuda bir şeyin yeterliliğine herkesi inandırarak bir kişinin kendine sağladığı itaat ve güven; hâkimiyet ve emretme kudreti; yaptırım koyma ve kullanma gücüdür.

Hipnoz teknikleri uygulamadan önce hipnozu uygulayan kişinin hipnoz konusunda otorite olması önemlidir.Karşı tarafa verdiğiniz hakimiyet ve güven ile danışanınızı yada sujenizi daha kolay bir şekilde hipnoza hazırlayabilirsiniz.

Bununla ilgili yapılan çalışmalar otorite figürlerinin insanları etkilemede ve yönlendirmede etkin rol aldığını göstermistir.

Milgram deneyi, insanların erk (otorite) sahibi bir kişi veya kurumun isteklerine, kendi vicdani değerleriyle çelişmesine rağmen itaat etmeye ne ölçüde istekli olduklarını ölçme amacını güden bir deneyler dizisinin genel adıdır.

milgram ile ilgili görsel sonucu

Deneyi gerçekleştiren Yale Üniversitesi psikologlarından Stanley Milgram, bu araştırmasını ilk olarak 1963’te Anormal ve Sosyal Psikoloji Dergisi (İng.: Journal of Abnormal and Social Psychology dergisindeki makalesiyle tanıtmış ve bulgularını 1974’te yayımladığı Otoriteye İtaat: Deneysel bir Bakış (İng.: Obedience to Authority; An Experimental View)  isimli kitabında daha derinlemesine incelemiştir.

Deneyler nazi savaş suçlusu Adolf Eichmann’ın Kudüs’te yargılanmaya başlamasından üç ay sonra, Temmuz 1961’de başladı. Milgram, deneyleri şu soruya cevap aramak üzere geliştirmişti:

“Eichmann ve Yahudi Soykırımında yer alan yüzbinlerce yardakçısı sadece onlara verilen görevi yerine getiriyor olabilir miydi? Onların hepsi yardakçılık suçuyla suçlanabilir miydi?”

milgram ile ilgili görsel sonucu

Milgram Deneyi Sonuçları

Milgram ulaştığı sonuçları 1974 tarihli makalesi “İtaatin Tehlikeleri”nde (İng.: The Perils of Obedience) özetledi:

İtaatin hukuksal ve felsefesel açılardan devasa önemi bulunmaktadır, ancak bunlar çoğu insanın somut durumlarda nasıl davrandığı konusunda fazla bilgi vermez.

Yale Üniversitesinde sıradan bir insanın sadece bir deney bilimcisinden aldığı emirle başka bir insana ne kadar acı çektireceğini ölçmek için basit bir deney düzenledim.

“Katılan deneklerin güçlü vicdani duyguları ile saf otoriteyi çeliştirdim, ve kurbanların acı dolu çığlıklarının eşliğinde genellikle otorite kazandı.”

Yetişkin insanların, bir erk makamının komutası doğrultusunda her şeyi göze almakta gösterdikleri aşırı isteklilik, çalışmamızın acilen açıklama gerektiren en önemli bulgusudur.

Sadece görevlerini yapan, kendi başlarına vahşi işlere kalkışmayan sıradan insanlar, korkunç bir yoketme işleminin bir parçası olabilmekteler.

Ek olarak, yaptıkları işin yıkıcı sonuçlarını apaçık görmelerine rağmen, temel ahlaki değerleriyle çelişen bu görevlerde pek az kişinin otoriteyi reddetme potansiyeli olduğu görüldü.

 Konuyla ilgili bilgi almak için Robert Cialdini nin “İknanın Psikolojisi” adlı kitabı okuyabilirsiniz.

 

FİZYOLOJİK ETKİ YARATMAK

Hiç elinizi yada kolunuzu biri ani bir şekilde çekti mi? yada dirseğinizi bir yere dayayıp dirseğiniz boşluğa düştüğünde sersemlemiş bir ruh durumuna girdinizmi?

Bu tekniklerin benzerleri hipnoz uzmanları ve sahne hipnotistleri tarafından etkin bir şekilde  hızlı hipnoz ve ani hipnoz için kullanılmaktadır.

Aşağıdaki hızlı hipnoz videomu izleyerek bu konuda farkındalık kazanabilirsiniz.

ZİHİNSEL ETKİ YARATMAK

Sahne Hipnotistleri Kişiye ani yada hızlı hipnoz teknikleri uyguladıktan hemen sonra SLEEP!!! (UYU!!!!!) talimatı vererek zihinsel bir şok etkisi yaratmakta ve telkine açık zihni hızlı bir şekilde derinleştirmektedirler.Zihinsel ŞOK ve telkin ani ve hızlı  hipnoz un olmazsa olmazlarından biridir.

Not:Hızlı  hipnoz için farklı tarzlarda transa alma teknikleri de vardır.

Benzer Konular:

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Konuşma Başlat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim ? :)